Diákok gyújtották fel az iskolát Tiszakerecsenyben?

Diákcsínyre gyanakodnak a tiszakerecsenyi pedagógusok: a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település általános iskolája kedd este gyulladt ki, a tanári szobából kiáramló füstöt a szomszédok vették észre, ők értesítették a tűzoltókat is.

  • Eduline

A TV2 híradójának az egyik tanár úgy nyilatkozott: megfordult a fejükben, hogy diákok állhatnak a gyújtogatás mögött, korábban ugyanis történt már hasonló eset. Akkor a tanulók – saját bevallásuk szerint – a naplókat akarták eltüntetni, hogy szüleik ne szerezzenek tudomást jegyeikről.

A rendőrség is nyomozást indított az ügyben, arról azonban egyelőre nincs információ, hogy diákokat is kihallgattak-e. A tűz a becslések szerint ötmillió forintos kárt okozott, az iskolában rendkívüli szünetet rendeltek el.

eduline
Hozzászólások

Nem a gyerekekkel van a baj, hanem az iskola működésével

Az inklúzió nem csupán a hátrányos helyzetű vagy sajátos nevelési igényű gyerekek befogadásáról szól, hanem arról is, hogy az iskola képes-e alkalmazkodni a különböző tanulási utakhoz. A szülők közötti egyre élesebb konfliktusok valójában ugyanannak a merev iskolarendszernek a következményei, amely egyszerre termel sikeres, kudarcot valló és „kilógó” diákokat. Vélemény.