Fejbe lőtte tanárát egy 13 éves diák - kitiltották az iskolából

Háromszáz fontos kártérítés fizetésére kötelezte a bíróság azt a tizenhárom éves brit diákot, aki légpuskával arcon lőtte egyik tanárát.

  • Eduline

A tanuló azért támadt a pedagógusra, mert az nem engedte meg neki, hogy térdproblémái miatt kihagyja a rögbiedzést – a férfi éppen cipőfűzőjét kötötte be, amikor észrevette, hogy a fiú légpuskát fog rá. „Az iskola edzője egyszerűen nem hitt a szemének. Éles fájdalmat érzett, majd vérző arccal berohant az irodájába, és hívta a rendőrséget” – mondta a tárgyaláson az ügyész.

A kiérkező rendőrök az iskola uszodájában találtak rá a diákra, aki azt mondta nekik, hogy nem szeretett volna sem focizni, sem rögbizni, a tanár viszont nem engedte el a foglalkozásról - írja a BBC. A bíróság kitiltotta a tanulót az iskolából, szüleit pedig háromszáz fontos kártérítés fizetésére kötelezte – a fiúnak emellett pszichológushoz is kell majd járnia.

eduline
Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.