Milliós csalás Balaton Sound jegyekkel

Több budapesti és vidéki egyetemen árult kedvezményes árú fesztiváljegyeket az a nő, aki ellen most csalás miatt indítottak eljárást. Úgy tudjuk, nagyjából kétmillió forintról van szó és akár 80 sértettje is lehet az ügynek.

  • Eduline

Információink szerint a fiatal nő 25 ezer forintos áron kínálta egyetemeken az amúgy most 30 ezer forint feletti áron megszerezhető 4 napos fesztiválbérleteket, így többen rajta keresztül próbáltak jegyekhez jutni. Ráadásul az árból további kedvezményekhez lehetett jutni, ha a vásárló másokat is „beszervezett” és egyszerre több jegyet rendeltek. Az egyik -most már a pénze után futó- diák elmondása szerint az első időszakban fizetők még megkapták a bérleteiket, de miután elterjedt a híre ennek a lehetőségnek és tömegesen kezdtek utalni pénzt a nő számlájára, elérhetetlenné vált, ezért döntöttek néhány hét után a feljelentés mellett.

A Budapesti Rendőrfőkapitányságon megerősítették, hogy a VI. kerületi rendőrkapitányság csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást az ügyben és mint a közleményükből kiderült, az elkövetőt már beazonosították.

Megkeresésünkre Vető Viktória, a Sziget sajtófőnöke elmondta, az ügyről ma értesített őket a rendőrség. Mivel a Sziget fesztivállal ellentétben a Balaton Soundra nem lehet diákkedvezménnyel jegyet szerezni, ezért -ha egyáltalán eredeti jegyekről van szó- nem érthető hogy hogyan árulhatott valaki tömegesen ilyen áron bérleteket.

eduline

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.