Nemzetközi Jazzversenyt rendez a Kodolányi

Hat ország zenészei vesznek részt a Kodolányi János Főiskola Művészeti Tanszéke által meghirdetett nemzetközi jazzversenyen, melyet július 20. és 27. között tartanak Siófokon.

  • Edupress
A több tucat jelentkező formáció közül 13 csapat, köztük hét magyar és hat külföldi együttes mérheti össze tudását és tehetségét a siófoki döntőben. Hazánkat a Balázs Tamás Trió, a Csicsák Quartet, Fenyvesi Márton Trió, a Judy,s Jazz, a Koala Fusion, a Mindsweeper és a Molnár Sándor Quintet képviseli, külföldről pedig a holland Azure, a német Brumcalli és Three Peas in a Pod, a lengyel Switch On Quintet, a brit The Tim Evans Quartet és az osztrák Trio Novalis együttes érkezik Siófokra. Az egyedülálló versenyre az 1978 után született muzsikusok három-hét tagú combo-formációi adhatták be jelentkezésüket.

A bírálók között világhírű művészek foglalnak helyet: a New Yorkból érkező, Grammy-díjra jelölt ütőhangszeres-zeneszerző-hangszerelő John Hollenbeck, a szintén amerikai, trombitaművész-zeneszerző Kyle Gregory, a zongoraművész-zeneszerző, hazánk egyik legnagyobb szakmai kiválósága, Gonda János, a sokoldalú előadó és zeneszerző, Borbély Mihály, illetve a fiatal, a világ számos pontján megfordult jazz-művész, Szabó Dániel bírálja a versenyzőket és három forduló után felállítják a sorrendet a zenészek között. Az első 5 ezer eurós, a második 3 ezer eurós, a harmadik helyezett pedig ezer eurós jutalomban részesül, illetve ezer-ezer eurót kap a legjobb szólista, a legjobb hangszerelés és a legjobb saját szerzemény is. A győztes további támogatást kap a főiskola professzionális stúdiójában egy album elkészítéséhez is.

A zenészeket nem csupán a verseny szervezői és előadói hallgathatják meg, hiszen a zsűri tagjai Szandai Mátyás nagybőgő-művésszel kiegészülve július 25-én, a díjazottak pedig július 26-án lépnek fel gálaest keretében Siófokon.

(Forrás: Hírextra)

(www.edupress.hu)
Hozzászólások

Egy hónap alatt több mint ötszázzal nőtt a betöltetlen tanári állások száma, matektanárból a legnagyobb a hiány

Az iskolák már a szeptemberi tanévkezdésre készülnek, ezért jelentősen megnőtt a betöltetlen tanári állások száma: a Közszolgállás portálon már több mint 1200 hirdetés szerepel. A legtöbb intézmény matematikatanárt keres, de angol-, magyar-, testnevelés- és digitális kultúra szakos pedagógusokból is jelentős a hiány. A hirdetések alapján az is látszik, hogy sok iskola már nem ragaszkodik egy konkrét szakpárhoz, hanem a második szak tekintetében is rugalmasabb feltételeket szab a jelentkezőknek.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.