Hasznos információk a finisben - megjelent az áprilisi Felvi Magazin

Megjelent a Felvi Magazin áprilisi, utolsó száma a tavaszi szemeszterben, ezért a lap igyekezett összeszedni minden fontos információt, ami érinti a felvételi eljárást (dokumentumpótlás, sorrendmódosítás), a ponthúzást (Pont Ott Parti), valamint válaszokat ad olyan lehetségesen felmerülő kérdésekre, ami már 2008 őszi félévében hasznos lehet a leendő hallgatóknak.

  • Edupress
A magazin első oldalain a legfontosabb információkat olvashatják az érettségi/felvételi előtt állók, itt ugyanis a lap összeszedte azokat a fontosabb dátumokat, amelyekre még oda kell figyelniük a jelentkezőknek. Ilyen a regisztrációs levél, amit hamarosan minden jelentkező kézhez kap, a július 10-e, ami a dokumentumpótlás, az adatmódosítás, valamint a megjelölt helyek sorrendmódosításának végső határideje, és a július 24-e, vélhetően a felvételizőknek az év egyik legizgalmasabb napja, a ponthúzás és a Pont Ott Parti ideje.

Az áprilisi Felvi Magazin ismét felhívja a figyelmet az elektronikus ügyintézés előnyeire, ezúttal nem csak a praktikum oldalát emeli ki, hanem környezetvédő érveket is megfogalmaz. Informálja a felvételizőket a sorrendmódosítás részleteiről, valamint felhívja a figyelmet a felvi.hu oldalon elérhető Hallgató Ügyvédje interaktív szolgáltatásra, amellyel bárki élhet akár a felvételi eljárás során, akár a későbbiekben, hallgatóként. Számba veszi annak lehetőségét, hogy mit tehet az, akinek nem sikerült a felvételi, hogyan készüljön a következő, sikeresebb kimenetelű felvételi eljárásra. Felsorol egy-két kecsegtető lehetőséget, mint a külföldi, vagy akár itthoni nyelvtanulás, az önéletrajzban mindenképpen jól mutató munkavégzés, vagy akár még az idei pótfelvételi eljárás.

A megszokottak szerint bemutat két szakmát, az építőmérnök szakot és a nagy népszerűségnek örvendő nemzetközi tanulmányok szakot. Bemutatja a felsőoktatási törvénybe foglalt pályakövetés rendszerét, ami a leendő felvételizőknek segít minél részletesebb képet kapni az egyes intézményekben meghirdetett szakokról, összefoglalja az elnyerhető külföldi és hazai ösztöndíjakat, és információt nyújt diák-munkavállalás lehetőségeiről.

A magazin elérhető a www.felvi.hu oldalon, ahol rengeteg hasznos információ áll a felvételire készülők és az egyetemi évek előtt, alatt állóknak.

(www.edupress.hu)
Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?