Először választanak legerősebb hallgatót

Első alkalommal rendezik meg a Pannon Egyetem nagykanizsai kampuszán a Magyarország legerősebb Hallgatója Kupa 2008 nevet viselő rendezvényt, ahova az ország különböző egyetemeiről, főiskoláiról érkeznek hallgatók, hogy összemérjék erejüket.

  • Edupress
A felsőoktatásban tanulók április 16-án, 15 órától hat versenyszámban nevezhetnek, mint a kerékforgatás, a koffercipelés, a súlytartás, a farönknyomás, a farönkcipelés és az autóhúzás. A megmérettetés versenybírója Darázs Ádám, a Magyarország Legerősebb Embere és a Közép-Európa Legerősebb Embere cím többszörös birtokosa lesz.

Jelentkezni március 30-ig lehet az [email protected] címen vagy a 0630/3922160-as telefonszámon. Jegyet váltani elővételben 400, a helyszínen (Zrínyi utca 18.) pedig 500 forintért lehet.

(www.edupress.hu)
Hozzászólások

Visszabontaná a Tisza-kormány a pedagógus-továbbképzések állami monopóliumát

Lannert Judit oktatási miniszter szerint megszüntetnék az Oktatási Hivatal és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelenlegi monopóliumát, és újra megnyitnák a képzési piacot külső szereplők előtt. A bejelentés azért is jelentős, mert 2025 januárjától kezdve az ötéves, 120 kredites új rendszerben szinte kizárólag az NKE által koordinált képzések közül választhatnak a pedagógusok.

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.