Nyelvtanulás külföldön - nem lehetetlen

Lehet könnyen és szórakozva is tanulni nyelvet, úgy, hogy a szavak és kifejezések, sőt még a nyelvtani szerkezetek is belekúsznak az agyunkba? Mi lehet a titka?

  • Eduline

Van egy mód, mely mindenkinek segít, hatékony és élvezetes is egyben. Ugyanis a célnyelvi környezetben eltöltött rövid idő is nagy eredményeket hozhat. Ráadásul rengeteg lehetőséget kínálnak a nyelvi utaztatók azoknak is, akik amúgy nem engedhetnék meg maguknak. Viszont kinti munkavállalással akár meg is finanszírozhatják a tanulmányokat.

Az Eduline.hu-n, a NYUSZE-val (Nyelvi Utaztatók Szakmai Egyesülete) együttműködve ezentúl hetente hasznos tanácsokkal és történetekkel jelentkezünk, amelyből megtudhatja mikor, merre és mennyi pénzért érdemes külföldön nyelvet tanulni. Foglalkozunk a lehetséges tanulási formák, a nyelviskolák, az oktatási helyszínek bemutatásával, a tanfolyamok típusaival, az ideális tanfolyam kiválasztásának fortélyaival.

A külföldi tanulásról mesélnek diákok, bemutatjuk az egyes szakirodákat, tanulási formákat, megismerkedhetnek a külföldi iskolák kínálatával. Sőt, kérdéseket tehetnek fel nekünk a nap 24 órájában.

Új cikksorozat hétről hétre a külföldi tanulás témájában!

 
Hozzászólások

Rekordjelentkezés, káoszos pontszámítás, brutális ponthatárok: ilyen volt a 2026-os felvételi

Soha ennyien nem próbáltak még bekerülni a magyar felsőoktatásba, mint idén: közel 140 ezren adták be jelentkezésüket a 2026-os felvételin. Miközben több területen nőtt az állami férőhelyek száma és rekordmagas érdeklődés érkezett egyes szakokra, a felvételizőknek idén sem volt könnyű dolguk: a pontszámítás szabályai sokakat megzavartak, többen pedig arra panaszkodtak, hogy a rendszerben később kevesebb pont jelent meg, mint korábban. Közben az ELTE, a Corvinus, a BME és a Pázmány népszerű képzésein idén is kiugróan magas ponthatárok születtek.

Teljesen vegyes a kép: így változtak a ponthatárok az óvodapedagógus-képzéseken

Van, ahol több tíz ponttal magasabb ponthatárral lehetett csak bekerülni, máshol viszont könnyebb volt bejutni, mint egy évvel ezelőtt. Az idei felvételi eredmények alapján az óvodapedagógus-képzéseken nagyon eltérően alakultak a ponthatárok: miközben az ELTE továbbra is vezeti a mezőnyt, több egyetemen jelentős emelkedés vagy éppen visszaesés látható a tavalyi adatokhoz képest.

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.