Környezetkultúra - új szak indul Szekszárdon

2008 szeptemberétől új szakot indít a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Főiskolai Kara, a környezetkultúra BA szakot.

  • Edupress
A hároméves képzésen olyan szakemberek képeznek, akikben megvan a vizuális környezet iránti igényesség, képesek a személyiség művészetek által történő fejlesztésére, nevelésére. A szakon megszerezhető speciális ismereteik biztosíthatják a kulturális kommunikációban hamarosan vezető szerepet vivő regionális és európai kapcsolatteremtésre való alkalmasságot.

A kikerülő hallgatók nem mint művészek fejezik be tanulmányaikat, hanem képesítésük a munkaerő-piaci, társadalmi elvárások sajátos igényeihez igazodik.

A környezetkultúra szakon környezetprezentáció szakirányt is lehet választani, és az alapszakra a vizuális és környezetkultúra-tanár (környezetkultúra szakirány) MA szak építhető.

További információ:http://felveteli.pte.hu vagy http://felveteli.pte.hu

(www.edupress.hu)
Hozzászólások

A NOKS-dolgozók bérrendezését és az elmaradt jutalmak kifizetését kéri a kormánytól a PDSZ és a PSZ

A jubileumi jutalmak visszamenőleges kifizetését, valamint a nevelést-oktatást segítő dolgozók (NOKS) bérrendezését sürgeti a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), ezért nyílt levelet írtak Magyar Péternek és Lannert Juditnak. A szakszervezetek szerint mindkét intézkedés rövid időn belül megvalósítható lenne, és fontos üzenetet küldene a köznevelésben dolgozóknak az oktatásirányítás szemléletváltásáról.

Helyettes államtitkár lett a TASZ korábbi szakmai vezetője

Zeller Judit, a TASZ Esélyegyenlőségi és Önrendelkezési Programjának korábbi vezetője a miniszterelnök döntése alapján a Szociális és Családügyi Minisztérium helyettes államtitkára lett. A jogvédő szervezet szerint kinevezése fontos visszajelzés az emberi jogi szemlélet kormányzati szerepvállalására.