Bemutatófilmmel tájékoztatják a középiskolásokat a diákhitelről

Még ezen a héten minden hazai érettségiztető középiskolába eljut a Diákhitel Központ bemutató filmje - áll a Diákhitel Központ ma kiadott közleményében. A rövid, mindössze 12 perces film közérthető stílusban és tárgyilagosan sorra veszi a diákhitelezés legfontosabb tudnivalóit, szabályait és hátterét a folyósítástól a törlesztésig.

  • Edupress

A hangsúlyozottan nem reklámcélokból készült film elsősorban a szülők és általuk a családok figyelmét igyekszik felhívni arra, hogy már a továbbtanulásról szóló döntés alkalmával érdemes a diákhitel lehetőségével is számolni. A postázott, DVD-n sokszorosított filmek a tanintézetek igazgatóinak közvetítésével jutnak el az érettségiző osztályok osztályfőnökeihez, vagy a továbbtanulásért felelős pedagógusokhoz. Így az érdeklődő szülőknek - akár egy szülői értekezlet keretén belül - még a felvételire való jelentkezés február 15-i határideje előtt alkalmuk lesz azt megtekinteni - írja a közlemény.

(

www.edupress.hu

)

Hozzászólások

„27 év civil szervezeti munkáját ismerte el most a kormány” – L. Ritók Nóra is állami kitüntetést kapott

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját, aki korábban maga is visszaadta állami kitüntetését. Most viszont a díjazottak névsorát látva úgy érzi, „helyére kerülnek itt is a dolgok”, az elismerést pedig az Igazgyöngy Alapítvány 27 éves civil munkája fontos mérföldkövének tartja.

Új vezetői tisztség jön létre az Oktatási Hivatalban: több adat és hatásvizsgálat alapozhatja meg a döntéseket

Az intézményfejlesztési elnökhelyettes többek között az Oktatási Hivatal digitális megújulásáért, az adatvezérelt működés fejlesztéséért és a mesterséges intelligencián alapuló megoldások koordinálásáért felel majd. Az új vezető a köznevelési és felsőoktatási elemzésekre is hatással lehet: hatásvizsgálatokat és adatfeldolgozásokat kezdeményezhet.