Kőolajellátás, energiaellátás, környezetvédelem - előadás az SZTE-n

A szegedi Mindentudás Egyeteme V. szemeszterének soron következő előadását a Kőolajellátás, energiaellátás, környezetvédelem a XXI. században címmel Seres László, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Kémia és Kémiai Informatika Tanszékének professzora tartja december 5-én, 18 órától.

  • Edupress

Az előadás a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében lesz.

A XX. század során, a korábbi évszázadokban nem tapasztalt sebességgel következtek be olyan változások, amelyek várhatóan az egész emberiség jövőjét jelentősen befolyásolják, s melyek sajnos nemkívánatos környezeti hatásokkal is jártak. Ezeknek a változásoknak a következményeiről, a felvetődött problémákról és a lehetséges megoldásokról lesz szó a Mindentudás Egyeteme következő előadásán.

Bővebb információ:

www.u-szeged.hu/mindentudas

(

www.edupress.hu

)

Hozzászólások

„27 év civil szervezeti munkáját ismerte el most a kormány” – L. Ritók Nóra is állami kitüntetést kapott

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját, aki korábban maga is visszaadta állami kitüntetését. Most viszont a díjazottak névsorát látva úgy érzi, „helyére kerülnek itt is a dolgok”, az elismerést pedig az Igazgyöngy Alapítvány 27 éves civil munkája fontos mérföldkövének tartja.

Új vezetői tisztség jön létre az Oktatási Hivatalban: több adat és hatásvizsgálat alapozhatja meg a döntéseket

Az intézményfejlesztési elnökhelyettes többek között az Oktatási Hivatal digitális megújulásáért, az adatvezérelt működés fejlesztéséért és a mesterséges intelligencián alapuló megoldások koordinálásáért felel majd. Az új vezető a köznevelési és felsőoktatási elemzésekre is hatással lehet: hatásvizsgálatokat és adatfeldolgozásokat kezdeményezhet.