Döntős munka digitális film kategóriában a DF hallgatójától

Nem utazott hiába a dunaújvárosi különítmény a németországi Mittweidába. Béres Gergőt, a Dunaújvárosi Főiskola (DF) hallgatóját is díjazták a Swan Lake filmes pályázat eredményhirdetésén.

  • Edupress
A Dunaújvárosi Főiskoláról egy kisebb csoport utazott a Mittweidai Főiskolára, hogy részt vegyen a Swan Lake: Moving Image & Music Award (SL:MIMA) elnevezésű pályázat eredményhirdetésén. A nemzetközi versenyt már negyedik alkalommal hirdették meg a német kisváros egyetemén, ahol Erasmus ösztöndíjjal több DF-es is tanul, ezúttal a Dunaújvárosi Főiskola is érdekelt volt a megmérettetésben.A pályázatra még nyáron lehetett nevezni, a New Age Piano elnevezésű csoport zenéi közül kiválasztott alkotásra kellett a pályázóknak kisfilmet komponálniuk.Béres Gergő Distant Starlight című klipje olyan jól sikerült, hogy a neves nemzetközi zsűri digitális film kategóriában a döntősök közé választotta.A Swan Lake Award nagyszabású gálaesttel köszöntötte a vendégeket és a díjazottakat. A versenyzők két kategóriában - digitális film és számítógépes animáció - küzdöttek az elismerésért, mindkét esetben három pályázó jutott a végső döntőbe.Sajnos Béres Gergő filmje ebbe a körbe már nem jutott be, de ő sem érkezett haza üres kézzel - minden döntős munkáját ajándékcsomaggal köszönték meg. A DF harmadéves hallgatójának nem ez volt az első szereplése a nyilvánosság előtt, eddig már több kisfilmet és zenei klipet is készített.(www.edupress.hu)
Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?