Környezetpedagógia a fenntarthatóságért konferencia

A Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kar a Tudomány Ünnepe alkalmából november 14-én, szerdán Környezetpedagógia a fenntarthatóságért című konferenciát rendez.

  • Edupress
A konferencia két fővédnöke prof. dr. Faragó Sándor, a Nyugat-Magyarországi Egyetem rektora és Dr. Szakács Imre a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés elnöke.A 9 órakor kezdődő program első előadását prof. dr. Mátyás Csaba akadémikus a Klímaváltozás és a szárazföldi élő rendszerek reakciója címmel tartja, őt követi dr. Oroszi Sándor professzor a Természeti értékek, természetvédelem című előadásával.Dr. Jerem Erzsébet egyetemi docens Tájrégészet és tájvédelem címmel tart előadást, majd dr. Cseh Sándor dékán Naptevékenység és éghajlat témában beszél. Projektpedagógia és fenntarthatóság címmel dr. Hegedüs Gábor dékán tart előadást, végezetül a Környezetpedagógia a fenntarthatóságért témában Kovátsné dr. habil Németh Mária tájékoztatja a hallgatóságot.(www.edupress.hu)
Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.