Két napig vetélkednek a kollégisták Nyíregyházán

Összecsapnak a jövő héten, október 15-én a Szandra ifjúsági szálló és a Campus kollégium lakói a Nyíregyházi Főiskolán, persze szigorúan csak egy ügyességi és szellemi vetélkedő keretein belül.

  • Edupress
A kétnapos kollégiumi vetélkedő október 15-én, délután három órakor kezdődik, és a csapatok rögtön kipróbálhatják magukat szórakoztató ügyességi versenyekben, melyek helyszíne az atlétikai csarnok lesz. A kimerítő vetélkedők után másnap következik a szellemi összecsapás.Hogy ne csak a hallgatóké legyen a főszerep, délután öt órától két humorista, Kiss Ádám és Kőhalmi Zoltán biztosít jó hangulatot. A csapatok kiértékelését és az aznapi programokat a B épület színháztermében rendezik meg.A nap végén a bulizni vágyók sem fognak unatkozni, ugyanis mindkét este a főiskola területén található szórakozóhelyek nyújtanak majd lehetőséget erre. A vetélkedők tétje nagy, hiszen a sok élményen és az újonnan szerzett barátokon kívül mást is kapnak a győztesek. Amennyiben a Campus kollégiumból érkező csapat győzedelmeskedik, akkor a fődíjuk egy havi ingyen koli, a Szandra csapatának díja pedig egy éves bérlet a Nyíregyházi Főiskola Hallgatói Önkormányzatának rendezvényeire.(<a href='http://www.edupress.hu' target='_blank'>www.edupress.hu</a>)
Hozzászólások

„Nem lett eredménye a tavalyi tüntetésnek” – a BGE hallgatói továbbra is elégedetlenek, az egyetem sikeres egyeztetésekről beszél

Július 2-ára tüntetést szerveztek a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói, akik szerint a tavalyi demonstráció óta sem oldódtak meg a vizsgaközponttal, a számonkéréssel és az egyetemi kommunikációval kapcsolatos problémák. Az egyetem ezzel szemben azt közölte, hogy a korábban felmerült problémákat már rendezték, az egyeztetések eredményesek voltak, ezért a demonstrációt végül lefújták.

A NOKS-dolgozók bérrendezését és az elmaradt jutalmak kifizetését kéri a kormánytól a PDSZ és a PSZ

A jubileumi jutalmak visszamenőleges kifizetését, valamint a nevelést-oktatást segítő dolgozók (NOKS) bérrendezését sürgeti a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), ezért nyílt levelet írtak Magyar Péternek és Lannert Juditnak. A szakszervezetek szerint mindkét intézkedés rövid időn belül megvalósítható lenne, és fontos üzenetet küldene a köznevelésben dolgozóknak az oktatásirányítás szemléletváltásáról.

Szűcs Dóra: „A tanároknak nem újabb elvárásokra, hanem több területre kiterjedő támogatásra van szükségük”

Nem attól digitális egy tanóra, hogy frontális oktatásban digitális tartalmakat vetítünk ki egy digitális táblán – vallja Szűcs Dóra, az Országgyűlés tizenhat év után ismét önálló oktatási bizottságának elnöke. Szerinte a magyar közoktatásban a technológia már jelen van, de sok helyen még hiányzik a szakmai támogatás, a diákokat és tanárokat érintő jóléti támogatás és az infrastruktúra. Az oktatási bizottság elnökével a közoktatás helyzetéről, a digitális kompetenciák szerepéről és a testület előtt álló feladatokról beszélgettünk.

Ezeken a balatoni szabadstrandokon lehet ingyen csobbanni

A balatoni strandbelépők ára idén is emelkedett, de továbbra sem kell mindenhol fizetni a fürdőzésért. A Balaton körül 2026-ban is több mint 40 ingyenesen látogatható szabadstrand várja a nyaralókat, főként a déli parton.

Helyettes államtitkár lett a TASZ korábbi szakmai vezetője

Zeller Judit, a TASZ Esélyegyenlőségi és Önrendelkezési Programjának korábbi vezetője a miniszterelnök döntése alapján a Szociális és Családügyi Minisztérium helyettes államtitkára lett. A jogvédő szervezet szerint kinevezése fontos visszajelzés az emberi jogi szemlélet kormányzati szerepvállalására.