Új EU-s tananyag oktatását kezdeményezi az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság kezdeményezést indított, hogy az uniós polgárok jogainak és kötelességeinek ismeretét oktatassák a tagállamok közoktatási intézményeiben. A bizottság hangsúlyozta, hogy az ismeretek oktatásának beépítése a tananyagba tagállami hatáskör alá tartozik, az Európai Bizottság csak javasolni kívánja.

  • Edupress

A tananyag bővítésének célja, hogy a tagállamok állampolgárai visszanyerjék az Európai Unióba vetett bizalmukat, ami az uniós alkotmány franciaországi és hollandiai leszavazása után jelentősen megrendült.Margot Wallström bizottsági alelnök így fogalmazott: "Túl sokáig próbáltuk másra hárítani a felelősséget az EU rossz kommunikációja miatt, ahelyett, hogy együttműködtünk volna."Brüsszeli adatok szerint a 27 tagállam felében oktatják közoktatási intézményekben az uniós polgárok jogainak ismeretét, ezzel szemben az integráció történetét húsz országban tanítják.A népszerűsítést a bizottság a tagállamokkal és az Európai Parlamenttel végezné.(Forrás: Világgazdaság)(<a href='http://www.edupress.hu' target='_blank'>www.edupress.hu</a>)

Hozzászólások

„27 év civil szervezeti munkáját ismerte el most a kormány” – L. Ritók Nóra is állami kitüntetést kapott

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját, aki korábban maga is visszaadta állami kitüntetését. Most viszont a díjazottak névsorát látva úgy érzi, „helyére kerülnek itt is a dolgok”, az elismerést pedig az Igazgyöngy Alapítvány 27 éves civil munkája fontos mérföldkövének tartja.

Új vezetői tisztség jön létre az Oktatási Hivatalban: több adat és hatásvizsgálat alapozhatja meg a döntéseket

Az intézményfejlesztési elnökhelyettes többek között az Oktatási Hivatal digitális megújulásáért, az adatvezérelt működés fejlesztéséért és a mesterséges intelligencián alapuló megoldások koordinálásáért felel majd. Az új vezető a köznevelési és felsőoktatási elemzésekre is hatással lehet: hatásvizsgálatokat és adatfeldolgozásokat kezdeményezhet.