A 128. tanév kezdődik a BMF-en

A Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Szenátusa Tanévnyitó Ünnepi ülést tart szeptember 3-án, 14 órakor a Magyar Állami Operaházban.

  • Edupress
Idén szeptemberben a 128-dik tanévét kezdi meg a Budapesti Műszaki Főiskola. A történelmi múltú intézményben ez év őszén több mint négyezer elsőéves hallgató kezdi meg tanulmányait. A főiskola Tanévnyitó Ünnepi Szenátus Ülésén számos külföldi és hazai társintézmény vezetője és tudományos kutatója is részt vesz.A tervezett program szerint Dr. Manherz Károly, felsőoktatási és tudományos szakállamtitkár, Prof. Dr. Rudas Imre, a BMF rektora és Gilyán György, a MEH politikai államtitkára köszöntőjét követően kerül sor a kitüntetések és kitüntető címek, így a Civitate Honoris Causa, a Pro Academia Polytechnica kitüntetés, a Budapesti Műszaki Főiskola Nagykövete kitüntető cím, az ez évben alapított Főiskoláért Emlékplakett arany fokozatának, valamint a Címzetes főiskolai tanár címek átadására.Az Oktatási és Kulturális Minisztérium a 2007. évi Felsőoktatási Minőségi Díj "Felsőoktatási intézmény" kategóriájában bronz fokozatú elismerésben részesítette a Budapesti Műszaki Főiskolát. Az elismerő oklevelet az ünnepség keretében adják át.A Főiskolai Hallgatói Önkormányzat évente egy-egy főnek adja át "Az év Közéleti Oktatója és Hallgatója" címet. Az első évesek képviselői fogadalomtételüket követően helyezik el a kart jelképező szalagot a főiskola zászlajára.(www.edupress.hu)
Hozzászólások

Térdepeltetés, megszégyenítés, félelem – Rubovszky Rita volt diákjai szerint bántalmazó légkör uralkodott az iskolában, az egykori igazgató visszautasítja a vádakat

A Népszavának nyilatkozó volt diákok és szülők szerint Rubovszky Rita igazgatása alatt korlátozott volt a vécéhasználat a Patrona Hungariae iskolában, az ebédnél pedig „az utolsó falatig” meg kellett enni mindent. Többen megalázó, félelemkeltő légkörről és lelki bántalmazásról beszéltek. Az egykori igazgató a lapnak azt mondta, hogy szerinte átkeretezik a valóságot, a vádakat pedig rágalomnak tartja.

Féltik az MCC-t a diákok: kezdeményezést indítottak a megőrzéséért, szerintük „az alapítvány ügye nem pártpolitikai kérdés”

Orbán Balázs, az MCC kuratóriumi elnöke a közösségi oldalán osztotta meg azt a diákkezdeményezést, amely a Mathias Corvinus Collegium megőrzését sürgeti. A felhívást már több mint 600-an írták alá. A kezdeményezők szerint „az alapítvány ügye nem pártpolitikai kérdés, hanem a jövő nemzedékeinek esélye”.

Bejelentette Lannert Judit a szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkárt

Lannert Judit Naderi Zsuzsannát kérte fel az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a Szakképzésért és Felnőttkori Tanulásért Felelős Államtitkárság vezetésére. Az új államtitkár közel harminc éve dolgozik a szakmai oktatás és képzés területén, és a minisztérium szerint jelentős tapasztalattal rendelkezik az oktatás, a gazdaság és az intézményvezetés terén is.