Már tavasszal figyelmeztették a gólyatábori erőszakoló ügyeire a HÖK-elnököt?

Már tavasszal figyelmeztette az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar HÖK-elnökét egy egyetemista arra, hogy a nemi erőszakkal gyanúsított férfi szexre akarta kényszeríteni - írja az Átlátszó Oktatás blog.

  • Eduline

A hallgató - aki szervezőként dolgozott a gólyatáborban - már tavasszal beszámolt arról az ELTE TÓK HÖK-elnökének, hogy a férfi egy ottalvós buliban a tudta nélkül fotózta, és még  a ruháját is felhúzta, így az intim testrészeit is le tudta fényképezni - írja a blog.

A nemi erőszakkal gyanúsított férfi ezután állítólag megfenyegette a lányt, hogy ha nem fekszik le vele, a képek a közösségi portálokon fognak kikötni. A lány nem adta be a derekát, de feljelentést sem mert tenni-

A blog úgy tudja, a lány akkor figyelmeztette a történtekre a kari HÖK-elnököt, amikor megtudta, hogy a férfi is jelen lesz a hallgatói önkormányzat egy tavaszi rendezvényén. Az elnök akkor megígérte, hogy beszél a HÖK férfi tagjaival, hogy tartsák szemüket a fotóson, de végül senkinek nem mondta el, mit hallott.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, megerőszakoltak egy 18 éves lányt a ELTE-TÓK fonyódligeti gólyatáborában. A nemi erőszakkal egy 38 éves fotóst gyanúsítanak, aki korábban 5 évet ült börtönben hasonló bűncselekményekért. A férfi az ELTE könyvtár-informatika szakán tanul.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.