Ezek most a legjobb filmek a mozikban? Tömegek váltanak jegyet
Ha a szóbeli érettségi vagy a következő vizsga előtt lazítanátok egy kicsit, menjetek moziba - van miből választani.
MTI
A múmia a második helyet szerezte meg 32,2 millió dolláros (8,8 milliárd forint) nyitó hétvégéjén a második hete játszott Wonder Woman szuperhősmozi mögött, mely 57,2 millió dolláros bevételre tett szert a jegypénztáraknál - tudósított a The Hollywood Reporter.
A múmia az észak-amerikai nyári hétvégeken megszokotthoz képest nagy csalódást jelent, külföldön sokkal nagyobb sikerrel játszották: 63 országban összesen 141,8 millió dollár értékben váltottak rá jegyet.
A Tom Cruise nevével fémjelzett film a stúdió új vállalkozásának, az egymással lazán összefüggő részekből álló szörnyfilmek, az úgynevezett Dark Universe (Sötét univerzum) nyitó darabja, melyet még legalább négy további követ, a The Invisible Man Johnny Depp főszereplésével, a Dr. Jekyll Russell Crowe-val, a Frankenstein's Monster Javier Bardemmel és a Bride of Frankenstein, melynek nincs még szereplőgárdája.
A múlt hétvége nyertese, a Warner Bros. Wonder Woman című szuperhősfilmje alig 45 százalékkal hozott kevesebbet a második hétvégén az elsőhöz képest Észak-Amerikában, debütálása tizedik napján elérte a 200 millió dolláros jegyárbevételt.
Az első ötbe bekerült a második hete játszott Captain Underpants: The First Epic Movie című animáció, A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja és A galaxis őrzői vol. 2. is.
Nyelvvizsgára készültök, vagy csak szeretnétek szinten tartani a nyelvtudásotokat? Akkor jó hírünk van: az egyik budapesti mozi úgy döntött, egyik termében ezentúl csak feliratos és eredeti nyelvű filmeket fog vetíteni. Nézői kéréseknek eleget téve csütörtöktől kizárólag feliratos és eredeti nyelvű filmeket lehet látni a Cinema City Allee hatos termében - közölte a mozihálózat.
Bő egy hónap múlva, március 23-án kezdődnek az országos kompetenciamérések, ezért megkérdeztük az Oktatási Hivatalt, hogy változott-e a szabályozás, az eredményekre kapnak-e jegyet a diákok, és esetleg beleszámítják-e a középiskolai felvételibe.
Csak akkor fizetik ki a pedagógusok túlóráját az egyes intézményekben, ha a tanárok külön kérik – vagy ha érdekképviseleti eszközökhöz nyúlnak. A jogszabály egyértelműen meghatározza, mikor jár díjazás az eseti és a tartós helyettesítésért, a gyakorlatban azonban nem mindig automatikus a kifizetés.
Elég egy fotó, amely egy olyan iskolai rendezvényen készül, ahol politikus is megjelenik, és máris akarata ellenére bevonódhat egy gyerek a kampányba. A Hintalovon gyerekjogi szakértője szerint az MI által generált gyerekek is ugyanazt a hatást váltják ki, mert ugyanúgy a gyerekek tárgyiasítását és használatát jelenítik meg. A legfontosabb kérdés, hogy van-e megegyezés arról, hogy gyerekeket nem használunk fel kampányidőszakban sem, hiszen ha ebben nincs egyetértés, azzal normalizáljuk, hogy nincsenek határok.