Van, ami még a kávénál is jobb ötlet, ha tanulni akarsz

Ráadásul sokkal egészségesebb.

  • Eduline

Az alvás nem elvesztegetett idő, és egyáltalán nem csak a kimerültség után van rá szükségünk.

Alvás közben ugyanis az agyben elmélyül a tudás, és minél több pihenéssel szakítod meg a tanulást, annál többminden tud tartósan elraktározódni az agyban.

A tanulmányok szerint 3 óra tanulás után érdemes egy kis alvásszünetet tartani, hogy az információk a leghasznosabban raktározódjanak az agyban.

Meg lehet tanulni egy nyelvet a mobilodról? Megpróbáltam, ez történt

Ha például zenélni tanulsz, akkor gyakorlással kevesebb időt kell tölteni két alvás között. A tanulmányok mindössze egy óra gyakorlást ajánlanak, majd jöhet a szundi.

Ha a mélyebb összefüggések is érdekelnek, ezt a videót érdemes megnézni, remekül magyarázza el, miért van szükséges az agynak az alvásra.

 

Hozzászólások

Felvételi 2026: mi következik a jelentkezés után?

Február 15-én zárul le a 2026-os általános felvételi eljárás jelentkezési időszaka. Eddig dönthetik el a felvételizők, mely egyetemekre és milyen szakokra nyújtják be jelentkezésüket. A felsőoktatási felvételi folyamata azonban még korántsem ért véget: a ponthatárokat várhatóan 2026. július 21-én hirdetik ki, addig pedig több fontos határidő és teendő vár a jelentkezőkre.