Nem mernek egyedül sétálni a gödöllői egyetemisták

A gödöllői egyetem hétfőn holtan talált munkatársa nem az első volt, akivel próbálkozott a domonyvölgyi támadó.

  • Eduline
Stiller Ákos

A gödöllői egyetem hétfőn holtan talált munkatársa nem az első volt, akivel próbálkozott a domonyvölgyi támadó. Valamivel korábban az intézmény másik munkatársát is megtámadta. Az áldozatra szerda délutántól mécsesekkel körbevett fényképek emlékeztetnek az egyetemen, a diákok és a munkatársak aggódnak - írja az Origo.

A rendőrségi tájékoztatás szerint hétfőn találták meg a nő holttestét Domonyvölgynél. A megyei rendőrség emberölés bűntette miatt folytat eljárást, miután az orvos szakértő megállapította, hogy az elhunyt halálát idegenkezűség okozta.

Az egyetemisták többségét is megrázta a hétfői gyilkosság, bár volt olyan is, aki a hírportál munkatársától értesült róla. "Meg vagyunk ijedve, főleg, hogy nincs egy rendőr sem a környéken" - mondta három fiatal az egyetem főbejáratánál. Ők tudtak róla, hogy mit javasolt az egyetem vezetése: lehetőleg csoportosan mozogjanak, estefelé ne sétáljanak a környéken, és zárják az autókat akkor is, ha benne ülnek. A rektor leveléről itt olvashattok.

Egy, a földszinti folyosón olvasó lány azt mondta, ő is nagyon megijedt.  Kedden este, amikor hallott az esetről, azon gondolkodott, hogyan fog úgy bejönni az egyetemre másnap, hogy ne kelljen egyedül mozognia, de szerencsére sok diák jött a megálló felől vele együtt. Két, a földszinti folyosón elhelyezett fénykép előtt elidőző, majd a vonathoz siető lány is ijedt volt. "Most nem járhatok röpiedzésre, mert későn tartják" - mondta egyikük.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.