Nagyítás: véget érhet a lágymányosi torzó 16 éves kálváriája

Tizenhat év után befejezik a lágymányosi Infoparkban álló Tüskecsarnokot - ez lehet Buda első, versenysportra alkalmas fedett jégpályája. Az aréna eredetileg az 1996-os budapesti Expóra épült, de nem készült el teljesen, lelátóján kétezren férnek el. Az eredeti tervek szerint az expo után az ELTE és a Műegyetem kapta volna meg. Képek.

  • Eduline
Dudás Szabolcs
Dudás Szabolcs
Dudás Szabolcs
fovarosi.blog.hu
Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.