Eladó szakdolgozatok: így üzletelnek az egyetemi professzorok

Első látásra egy álláskereső portálnak tűnik az unemployedprofessors.com, pedig valójában egy virágzó vállalkozás.

  • Eduline
Rövid határidővel, borsos összegekért dolgoznak a bértollnokok
unemployedprofessors.com

Első látásra egy álláskereső portálnak tűnik az unemployedprofessors.com, pedig valójában egy virágzó vállalkozás. A munkanélküli egyetemi oktatók térítés ellenében bármilyen házi feladatot, prezentációt, laborelemzést és beadandó dolgozatot megírnak a diákok helyett, sőt szakdolgozatot és doktori disszertációt is vállalnak – számolt be a Huffington Post.

Az árakról mélyen hallgatnak a honlap szerkesztői, minden megrendeléshez külön ajánlat készül. Egy biztos: a gyors munkáért többet kell fizetni.

A honlapnak dolgozó tanárok egyébként - saját bevallásuk szerint -  elítélik a plagizálást, vagyis a kész dolgozattal elvileg nehéz lebukni. A szabályzat kiköti, hogy kizárólag nagykorúak, vagyis egyetemisták, főiskolások vehetik igénybe a szolgáltatásokat. Nemcsak professzorok, fiatal egyetemisták is vállalnak házi feladatokat – összefoglalónkat itt olvashatod.

Hozzászólások

Több mint kétszer annyi diák jutott be a felsőoktatásba, mint ahány kollégiumi férőhely összesen van

Nemcsak abban vannak jelentős különbségek az egyetemek között, hogy hány kollégiumi férőhely jut a hallgatókra, a térítési díj összege sem egységes. Míg a BME-n 100 újonnan felvett egyetemistára 76 férőhely jut, a BGE-n mindössze 16, a legolcsóbb havi kollégiumi díjak pedig 9300 és 25 500 forint között mozognak a vizsgált intézményekben. Megnéztük, hol mekkora a kollégiumi kapacitás, mennyit kell fizetni, és mi alapján dől el, hogy ki költözhet be.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.