Ösztöndíj elsőéveseknek: szeptember 8-ig pályázhattok

Szeptember 8-ig jelentkezhettek az Út a felsőoktatásba ösztöndíjprogramra, amellyel havi 20 ezer forintot, illetve...

  • Eduline
MTI Fotó: Krizsán Csaba

Szeptember 8-ig jelentkezhettek az Út a felsőoktatásba ösztöndíjprogramra, amellyel havi 20 ezer forintot, illetve önköltség-támogatást kaphattok. Azok pályázhatnak, akik a 2013/2014-es tanévben állami ösztöndíjas vagy önköltséges formában, alap-, mester- vagy osztatlan szakon kezdik meg egyetemi, főiskolai tanulmányaikat, azonos szintű végzettséggel nem rendelkeznek, és azonos szintű oktatásban sem vesznek részt.

A szabadon felhasználható ösztöndíjra hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, illetve utógondozásban részesülő hallgatók, önköltség-támogatásra halmozottan hátrányos helyzetű és utógondozásban részesülő hallgatók pályázhatnak. A további részleteket itt találjátok, a felsőoktatási ösztöndíjak teljes listáját pedig itt nézhetitek meg.

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.