Ingyenes és megfizethető programok hétvégére

Ha nem mész haza a családhoz, akkor sem kell unatkozni. Felejtsd el a drága programokat, nem kell sok pénz ahhoz, hogy minőségi időtöltésben legyen részed.

  • Eduline
wikipedia

A hétvégén utoljára tekinthető meg a Néprajzi Múzeumban a World Press Photo 2016 kiállítás. Diákoknak csak egy ezres.

Dr. Bozóky Dezső császári és királyi sorhajóorvosként járta be az Oszmán Birodalmat a 20. század elején. Fotóiból a Kolta Galéria nyitott ingyenes kiállítást az V. kerületi Hálóban.

Ha érdekelnek az európai filmek, akkor irány az Uránia! Szombatig tart a Spanyol Filmhét.

A Dürer Kert erre a hétvégére teljesen átvedlik, és koncerthelyszínből panoptikummá változik. 1956-os emléknapot tartanak az egykori MSZMP Politikai Főiskola épületeként szolgáló létesítményben, ahol az ötvenes éveket elevenítik meg. A belépés ingyenes.

 

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.