szerző:
Eduline

Közeleg a vizsgaidőszak, jobban csúsznak az energiaitalok.

©

Az IFL Science arról ír, hogy egy új tanulmány szerint tikkelést és gyomorideghez hasonló tüneteket s okozhat, ha valaki nem tudja, hol a határ az energiaitalok fogyasztásában.

A British Medical Journalt idézve egy különösen ijesztő esetet is bemutatnak. Egy 50 éves férfi a túlzásba vitt fogyasztástól hepatitist kapott.

A férfi korábban teljesen egészséges volt, nem szedett gyógyszert, nem ivott és nem is dohányzott, ám nagyon szerette az energiaitalt. A betegségét megelőző három hétben napi öt dobozzal gurított le, aztán influenzához hasonló tünetei lettek, hányt, fájt a gyomra, a szeme fehérje pedig sárgára változott.

A kórházban kiderült, hepatitis C-ben szenved. A májgyulladást a nicin nevű hatóanyag okozhatta, mely nagy mértékben fordul elő az energiaitalokban. Az orvosok végül kigyógyították betegségéből a férfit, de ehhez teljesen fel kellett hagynia a serkentő italokkal.