Újabb magyar egyetem került a világ legjobbjai közé: tarolt a Corvinus

Idén is felkerült a Financial Times felsőoktatási rangsorára a Budapesti Corvinus Egyetem egyik mesterképzése – a...

  • Eduline
Idén is bejutott a legjobbak közé a Corvinus gazdasági képzése
stiller

Idén is felkerült a Financial Times felsőoktatási rangsorára a Budapesti Corvinus Egyetem egyik mesterképzése – a vezetés és szervezés a világ legjobb, általános menedzsmentismereteket nyújtó mesterszakjainak listáján a 67. helyet szerezte meg.

A rangsor élén a svájci University of St Gallen képzése áll, a második helyezett a francia, brit, olasz, spanyol és német felsőoktatási intézmények közös programja, az ESCP Europe lett. A harmadik helyre a CEMS MIM programot – amelyet a világ legjobb, üzleti képzést nyújtó intézményei, köztük a Corvinus közösen indít – sorolták a lista készítői. Az adatok alapján a CEMS MIM programban végzettek kilencvenöt százaléka három hónapon belül elhelyezkedett az üzleti szférában.

A Corvinuson kívül két közép-európai egyetem ért el ilyen eredményt: a varsói közgazdaságtudományi egyetem mellett a prágai közgazdaságtudományi egyetem is a hetven legjobb közé került.

Hozzászólások

Szándék van a kulturális dolgozók béremelésére, de konkrét időpont vagy vállalás továbbra sincs

Néhány hónappal a kulturális dolgozók bérrendezéséért szervezett demonstrációja után a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete újabb minisztériumi egyeztetésről számolt be. Találkoztak a kulturális ágazatért felelős államtitkárral, aki a bérrendezés szándékáról beszélt, konkrét időpontot vagy vállalást azonban továbbra sem tett.

Hogyan tudsz átkerülni fizetős képzésről államira?

Ha valaki állami finanszírozási formájú képzésre nyer felvételt, nem jelenti azt, hogy tanulmányai végéig automatikusan ebben a finanszírozási formában is marad. Természetesen az ellenkező irányú átsorolásra is van példa, a megüresedett ösztöndíjas helyekre bekerülhetnek a legjobb teljesítményt elérő, azonos szakon tanuló önköltséges hallgatók.