Erre adott ki több mint 14 milliót az egyetem rektora

64 ezer dollárt, vagyis nagyjából 14 millió forintot költött csokornyakkendőkre és hasonló „fontos” kiegészítőkre az...

  • Eduline
Elwood Gordon Gee tanítványai körében
Wikipedia

64 ezer dollárt, vagyis nagyjából 14 millió forintot költött csokornyakkendőkre és hasonló „fontos” kiegészítőkre az egyetem pénzéből az Ohio State University rektora – számolt be a Huffington Post.

E. Gordon Gee a legjobban fizetett egyetemi vezető az Egyesült Államokban, 2009-ben a Time megválasztotta az év rektorának. A kiszivárgott adatok szerint E. Gordon Gee 2007 óta több mint tízmilliót költött az egyetem jelképének számító csokornyakkendő különböző formáira. A gólyáknak például beiratkozáskor csokornyakkendő alakú süteményt osztogatott, amivel nagy sikert aratott.

A The Daily News szerint egyébként E. Gordon Gee az elmúlt öt évben szinte elképzelhetetlenül nagy összeget, összesen 8,6 millió dollárt, azaz majdnem 2 milliárd forintot költött el az egyetem rektoraként, utazásait és fényűző partijait is az intézmény fizette. A legjobban fizetett brit rektorokról itt olvashattok.
Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.