Minden hallgatónak óvszert osztogat a Cambridge

Az elsőéves hallgatók szexuális nevelésének érdekében a Cambridge gumióvszerrel látja el a diákokat: 60 darabot...

  • MTI
Buli Cambridge-ben. Az egyetem is hozzájárul?
wikipedia

Az elsőéves hallgatók szexuális nevelésének érdekében a Cambridge gumióvszerrel látja el a diákokat: 60 darabot kapnak a gólyák - hetente, fejenként. Ha mind a 3500 gólya kéri a maximális mennyiséget - amelyet ingyen kapnak -, 10 millió 920 ezer gumióvszert kell beszereznie egyetemnek.

A gumik mellett fogamzásgátló tablettát is lehet igényelni, ugyancsak térítésmentesen. Mindezek tetejébe - vagy ellenére - terhességi tesztekkel is szolgál az egyetem, szintén ingyen.

Az egész igénylési rendszer teljesen névtelenül zajlik. Minden hallgatónak van egy anonim kártyája, és annak alapján kaphat óvszereket. Így a vásárolni szégyellők is gond nélkül hozzájuthatnak a védőfelszereléshez - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

Hozzászólások

Lannert Judit átalakítaná az érettségit és megvizsgálná a gimnáziumi felvételi rendszerét

Miniszterként első nagyinterjúját Lannert Judit a Balzac diákmédiának adta. A beszélgetésben a diákok túlterheltségéről, az érettségi és a gimnáziumi felvételi rendszer lehetséges reformjáról, a mesterséges intelligencia oktatásban betöltött szerepéről, valamint az iskolai szegregáció és az elitképzés problémáiról is beszélt. Az interjúból az is kiderült, hogy pályafutása elején két évig egy gyermekotthonban dolgozott nevelőtanárként.