A nap infografikája: kik a külföldi hallgatók az angliai egyetemeken?

Angliai továbbtanulást fontolgattok? Akkor ez az infografika nektek kötelező!

  • Eduline

A NerdGraph infografikájából kiderül, a nemzetközi hallgatók melyik angliai egyetemeket választják, melyik a legnépszerűbb szak a körükben, vagy éppen melyik országból érkeztek.

A legtöbb, összesen 11 675 külföldi hallgató a Manchasteri Egyetemre jár, 10 370-en iratkoztak be a Londoni Egyetemre és 9 820-an az Edinburgh-i Egyetemre. A legnépszerűbbek a gazdasági képzések, ilyenre több mint 130 ezren járnak, míg műszaki szakot 52 ezren, társadalomtudományi szakot pedig 39 ezren választottak. A nemzetközi hallgatók 42 százaléka Ázsiából érkezik - 84 ezren Kínából és 22 ezren Indiából -, 35 százalékuk pedig az Európai Unió állampolgára.

NerdGraph

Külföldön tanulnátok, ösztöndíjjal? Olvassátok el cikkeinket a legjobb lehetőségekről.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Több mint kétszer annyi diák jutott be a felsőoktatásba, mint ahány kollégiumi férőhely összesen van

Nemcsak abban vannak jelentős különbségek az egyetemek között, hogy hány kollégiumi férőhely jut a hallgatókra, a térítési díj összege sem egységes. Míg a BME-n 100 újonnan felvett egyetemistára 76 férőhely jut, a BGE-n mindössze 16, a legolcsóbb havi kollégiumi díjak pedig 9300 és 25 500 forint között mozognak a vizsgált intézményekben. Megnéztük, hol mekkora a kollégiumi kapacitás, mennyit kell fizetni, és mi alapján dől el, hogy ki költözhet be.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.