Így kaphattok havi 25-75 ezer forintos állami támogatást - még lehet pályázni

Kiírták a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj pályázatát: elsőéves, osztatlan tanárszakokra járó hallgatók kaphatnak állami támogatást.

  • Eduline

MTI Fotó: Marjai János

A Klebelsberg-ösztöndíjra bárki pályázhat, aki magyarországi egyetemen vagy főiskolán, tanárszakon tanul, Magyarországon vagy Magyarországgal szomszédos országban él, és magyar anyanyelvű.

Az ösztöndíj összege havi 25-75 ezer forint, amelyet a második félévtől a tanulmányi eredmények alapján vizsgálnak felül. Az ösztöndíjasoknak vállalniuk kell, hogy elvégzik a tanárszakot, és legalább az ösztöndíj folyósításával megegyező ideig főállású tanárként dolgoznak.

Az ösztöndíjra október 20-ig lehet pályázni, a részletekért kattintsatok ide. Itt a lista: ilyen ösztöndíjakat kapnak az elsőéves egyetemisták.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.