Diplomafilmek támogatására hirdet pályázatot a Filmintézet

Nappali tagozatos, végzős hallgatók diplomamunkáinak elkészítésére nyújtanak támogatást.

150 millió forintos keretösszeggel újra elérhető a Filmintézet időszakos pályázata – írja a mediapiac.com.

Április 3-ig várja a Nemzeti Filmintézet a jelentkezőket az időszakos pályázatára. A támogatást olyan filmes képzést folytató intézmények számára hozták létre, amelyek nappali tagozaton végzős hallgatók diplomamunkáinak gyártásához biztosítanak finanszírozást.

A pályázatot benyújthatja:

  • filmrendező,
  • egyéb filmművész,
  • okleveles animációs filmrendező művész,
  • média design és filmtudomány (filmkészítő szakirány) szakos hallgatókat nappali tagozaton képző felsőoktatási intézmények, továbbá
  • az intézményekkel jogviszonyban álló producerek, és
  • filmelőállítók is a diplomafilmekre vonatkozó csomagtervekkel.

A pályakezdő filmesek nemcsak a diplomafilmek elkészítésére kiírt pályázaton vehetnek részt, hanem friss diplomásként első egész estés filmterveikkel is jelentkezhetnek az évente meghirdetett Inkubátor programra. Ez a kezdeményezés kis költségvetésű játékfilmek, dokumentumfilmek, valamint idén először 5-10 perces animációs szerzői rövidfilmek megvalósításához biztosít támogatást.

A pályázat kiírását itt találjátok.

 

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.