Először indul felsőoktatási szintű bohócképzés Magyarországon

Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola néven működik tovább az egyik fővárosi intézmény, ahol rektorváltás is történik.

  • Tarnay Kristóf

Nevet és fenntartót vált a Budapest Kortárstánc Főiskola, írta meg a hvg.hu. Hozzátéve: a változások egybevágnak a cirkuszművészet minél magasabb kulturális elismeréséért küzdő volt kulturális államtitkár, Fekete Péter törekvéseivel.

A főiskolát a Cirkuszművészeti Felsőoktatási Nonprofit Kft. vette át, mellyel együtt az Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola néven folytatja munkáját. A távozó iskolaalapító rektor, Angelus Iván helyét átmenetileg megbízott főigazgató vette át.

Az intézményben idén szeptembertől először indul hazánkban felsőoktatási szintű cirkuszművészeti képzés, elsőként bohóc és lovas akrobatika fő szakiránnyal. A nonprofit kft. alapítói közt ott van például a legendás artistacsalád sarja, Eötvös Zsuzsanna is, olvasható a cikkben.

(Kiemelt képünk illusztráció, fotó: Túry Gergely)

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu