Általános sztrájkot hirdettek Izraelben, bezártak az ország egyetemei is

A hónapok óta tartó tüntetések újabb lépéseként hétfőtől a felsőoktatási intézmények is határozatlan időre beszüntették az oktatást.

  • Eduline/MTI

A legfelsőbb bíróság hatáskörét korlátozó és a kormány hatalmi pozícióját erősítő reform ellen hónapok óta tüntetések zajlanak Izraelben; hétfőn egy a Hisztadrut szakszervet bejelentette, hogy általános sztrájkra készülnek, amelyhez az egyetemek is csatlakoznak majd.

"Mi, az izraeli kutatóegyetemek vezetői, elnökök, rektorok és igazgatók felfüggesztjük a tanulmányokat Izrael összes kutatóegyetemén, az izraeli demokrácia alapjait aláásó és fennmaradását veszélyeztető jogalkotási folyamat folytatása miatt" - írták közleményükben az egyetemek vezetői.

Felszólították a miniszterelnököt és a koalíció tagjait, hogy haladéktalanul állítsák le a jogalkotást, és haladéktalanul kezdjenek tárgyalásokat a "közmegegyezésen alapuló átfogó változat elérése érdekében".

Hozzászólások
@eduline.hu Megkérdeztük a diákokat az Educatio Kiállításon, hogy mire használják a ChatGPT-t a tanulásban. Van, aki még a dolgozatíráshoz is segítségül hívja📚 #chatgpt #tanulas #gimi #educatiokiállítás #Nublê ♬ Funk it up - Official Sound Studio