Az összes egyetemen kötelező lesz a testnevelésóra?

A minisztérium szerint a hallgatókat kreditekkel lehet sportolásra „ösztönözni”.

  • Eduline/MTI

Valamennyi nappalis képzésben megjelenik a „heti fizikai aktivitás” – írja közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Vagyis a nappalis hallgatóknak kötelező lesz valamennyit sportolni. Erről egyébként augusztusban Orbán Viktor miniszterelnök is beszélt, igaz, akkor csak a modellváltó egyetemekről mondta azt, hogy csak akkor kapnának állami támogatást, ha bevezetnék a testnevelésórákat.

A tárca most azt is hozzátette, hogy „a rendszeres testedzés intézményi kereteken kívül is végezhető, igazolt sporttevékenységgel is kiváltható”. A közleményből az is kiderül, hogy a sportolás kreditet ér majd.

Hozzászólások

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.