A sztrájkra készülő tanárok mellé állt a felsőoktatásban dolgozók szakszervezete

Megfelelő munkakörülményeket, méltó bérezést és „a kizsákmányoltság megszüntetését” követeli a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), amely támogatja a pedagógusok január 31-i sztrájkját.

  • Eduline

„Egyetértünk a szakmai, az érdekvédelmi és szülői szervezetek helyzetértékelésével, támogatjuk a pedagógus szakszervezetek követeléseit” – írja közleményében az FDSZ.

A szakszervezet – teszik hozzá – támogatja a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete sztrájkbizottságának követeléseit, „elvárjuk, hogy a kormány az oktatás súlyának és helyzete súlyosságának megfelelő felelősséggel és konstruktivitással vegyen részt a tárgyalásokon”.

A két pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága múlt szerdán jelentette be, hogy január 31-re figyelmeztető sztrájkot szerveznek, ha pedig arra sem reagál érdemben a kormány, március 16-án újabb munkabeszüntetést tartanak.

 

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu

Így alakítaná át a felsőoktatást a TISZA

A felsőoktatásban dolgozók fizetésének rendezése és az egyetemek autonómiájának visszaállítása - többek között ezek is szerepelnek a TISZA oktatási programjában. Mutatjuk a részleteket.