Így kaphattok havi 100 ezer forintos ösztöndíjat

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma idén is meghirdette a Törőcsik Mari-ösztöndíjat, amelyre színművész szakon tanuló hallgatók pályázhatnak.

  • Eduline

Idén is pályázhatnak színművész szakon tanuló hallgatók a Törőcsik Mari-ösztöndíjra.

Kik jogosultak rá?

Azok a 25 év alatti magyar állampolgárok, akik a pályázat benyújtásának időpontjában a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész szakjának – a képzés harmadik vagy azt követő félévére bejelentkezett – hallgatói. Ezen felül más forrásból azonos célra ösztöndíjban nem részesülnek, a pályázati felhívásban meghatározott dokumentumokat hiánytalanul és határidőn belül csatolták és valamennyi feltételnek megfelelnek.

Mekkora összegre pályázhattok?

Az ösztöndíj havi nettó 100 000 forint összegű ösztöndíjat jelent a 2018/2019-es tanévben.

Fontos, hogy ösztöndíjat a 2018/2019-es tanévben összesen két pályázó kaphatja meg.

Erről az ösztöndíjról bővebben itt olvashattok.

Egészségügyi alapképzésen tanultok? Akár 640 ezer forintos ösztöndíjat is kaphattok

Csaknem másfél milliárd forintos keretösszeggel hirdetett pályázatot az Állami Egészségügyi Ellátó Központ az egészségügyi felsőoktatási alapképzésben részt vevő, nappali és levelező munkarendben tanuló hallgatóknak.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.