Botrány a Babes-Bolyai Tudományegyetem: szexért adott kettest az egyik oktató

Többször szexuális ajánlatot tett tanítványainak a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának egyik matematikaprofesszora. A 61 éves oktatót egy harmadéves hallgató buktatta le.

  • Eduline

Az államvizsga előtt álló egyetemista június második hetében kért segítséget az oktatótól, aki azt mondta neki, csak akkor kaphat kettest, ha hajlandó vele lefeküdni. A lány első alkalommal nemet mondott, második alkalommal azonban egy apró kamerával érkezett a matematikát és statisztikát tanító professzor irodájába – írja a manna.ro.

A felvételeken jól látszik, amint a professzor alsónadrágra vetkőzik, és megpróbálja rábeszélni a végzős diákot, hogy feküdjön le vele. Az egyetemista azonnal átadta a videót a rektornak, a Babes-Bolyai Tudományegyetem Közgazdasági- és Gazdálkodástudományi Karán belső vizsgálatot indítottak, az eredmény szerint Illie Parpucea már többször tett szexuális ajánlatot azoknak a hallgatóknak, akik utóvizsgára jelentkeztek nála.

Parpuceát azonnal eltiltották a vizsgáztatásról, sem a doktori védéseken, sem az államvizsgákon nem vehet részt, arról pedig a vizsgaidőszak után döntenek az intézmény vezetői, hogy elbocsátják-e.

eduline
Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu