2012-től a levelező képzésért is fizetni kell a szlovák egyetemeken

2012-től csak költségtérítéses formában lehet tanulni a szlovákiai egyetemek és főiskolák levelező képzésein – írja a Felvidék Ma hírportál.

  • Eduline
A levelő képzésre járó hallgatóknak eddig körülbelül a fele fizetett tandíjat, a többiek államilag finanszírozott formában tanulhattak – a szlovákiai alkotmánybíróság szerint ez a megkülönböztetés alkotmányellenes volt.

A döntés miatt valószínűleg több végzős középiskolás jelentkezik majd nappali képzésre, a tandíj éves összege a szlovákiai felsőoktatási intézményekben ugyanis néhány száz eurótól egészen kétezer euróig, vagyis több mint félmillió forintig terjed. Eugen Jurzycza oktatási miniszter a TA3 televíziónak úgy nyilatkozott, a változás azokat nem érinti, aki az előző években vagy 2010 szeptemberében kezdték felsőfokú tanulmányaikat.

eduline
Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.