200 alkalmazottat küldenek el a Pécsi Tudományegyetemről

Az év második felében 200 alkalmazottjától válhat meg a Pécsi Tudományegyetem - írja a Népszabadság és a Magyar Nemzet keddi számában az intézmény szenátusi döntése nyomán.

  • Eduline
A leépítés leginkább az egyetem klinikai központját érinti, ahonnan - várhatóan - 133 alkalmazottól vesznek búcsút. Kollár Lajos elmondta, a tervezett leépítés nem az ápolásban részt vevőket, hanem az adminisztratív területen dolgozókat érinti - olvasható a Népszabadságban.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Gábriel Róbert rektor elmondta, az első tervezet még csak 158 dolgozóról szólt, s ő is csupán két nappal a szenátusi ülés előtt tudta meg, hogy ez a szám tovább bővült az egészségtudományi karról elbocsátandók létszámával. A tényleges számokról azonban még nincs döntés - mondta a lapnak Kollár Lajos.

 

mti

 

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.