"Nehezebb egy hétvégét megtervezni a barátaiddal, mint automata vagy félautomata fegyvert vásárolni"

Egy gimnazista lány beszéde járta be az egész sajtót a floridai iskolai mészárlás után.

  • Eduline
MTI/EPA/Giorgio Viera

Ahogy korábban beszámoltunk róla, legkevesebb tizenhét halottja van annak a lövöldözésnek, amely múlt szerda délután történt a floridai Parkland városka középiskolájában. A tömeggyilkosságot az iskola egyik volt diákja, Nikolaus Cruz követte el. A 19 éves tettest helyi idő szerint délután négy óra körül letartóztatták az iskolától nem messze eső lakásában. Ellenállást nem tanúsított. 

Később a lövöldözés túlélői közül az egyik 16 éves diáklány azt nyilatkozta az amerikai sajtónak, hogy a törvényhozók imádságai nem segítenek, cselekedniük kellene, az egyik tanár pedig azt hangsúlyozta, hogy "muszáj a kongresszusnak többet tennie" a fegyvertartás korlátozása érdekében. 

Most egy fiatal diáklány beszéde járta be a sajtót az üggyel kapcsolatban - írja a 444.hu.

Emma Gonzalez, az iskola végzős diákja, aki maga is ott volt, amikor a mészárlás történt, olyan beszédet mondott, ami egy pillanat alatt Amerika-szerte ismertté tette.

Florida student to NRA and Trump: 'We call BS'

Emma Gonzalez, a student at the Parkland, Florida high school where 17 people were left dead after a mass shooting, calls out President Trump and the NRA by name at an anti-gun rally in Fort Lauderdale, Florida.

Mi leszünk azok, akikről a történelemkönyvekben fognak írni. De nem azért, mert csak egy újabb statisztikai adat leszünk, hanem mert ez volt az utolsó tömegmészárlás!” - mondta a fiatal lány.

 „Nem értjük, hogy miért van az, hogy nehezebb egy hétvégét megtervezni a barátaiddal, mint automata vagy félautomata fegyvert vásárolni. Floridában egy fegyver megvásárlásához nem kell engedély, és még regisztrálni sem kell” - mondta, és részletesen beszélt ezekről a szabályokról - írja az oldal.

További fejlemények a floridai iskolai lövöldözésről: korlátozni kellene a fegyvertartást

Tizenhét rendbeli, előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság miatt emelnek vádat Nikolas Cruz, a szerdai floridai iskolai lövöldözés gyanúsítottja ellen - értesült a The Washington Post című lap csütörtökön. A 19 éves Cruz helyi idő szerint délután megjelent a bíróság előtt, ahol tizenhét rendbeli, előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság miatt vádat emeltek ellene.

Hozzászólások

Pukli István: A tankönyvek csak akkor fejlődnek, ha a pedagógus választhat

Miközben a skandináv országokban a tankönyv már nem egy papíralapú tárgy, hanem egy mesterséges intelligenciával támogatott, dinamikus EdTech-platform, addig Magyarországon még mindig 1998 logikája szerint vitatkozunk az oktatásról. A hazai tankönyvpiac 2010-es évekbeli államosítása és centralizációja nemcsak a választás szabadságát vette el a pedagógusoktól, hanem hosszú távon a hazai oktatási innovációt is gúzsba kötötte. Pukli István írása.

Térdepeltetés, megszégyenítés, félelem – Rubovszky Rita volt diákjai szerint bántalmazó légkör uralkodott az iskolában, az egykori igazgató visszautasítja a vádakat

A Népszavának nyilatkozó volt diákok és szülők szerint Rubovszky Rita igazgatása alatt korlátozott volt a vécéhasználat a Patrona Hungariae iskolában, az ebédnél pedig „az utolsó falatig” meg kellett enni mindent. Többen megalázó, félelemkeltő légkörről és lelki bántalmazásról beszéltek. Az egykori igazgató a lapnak azt mondta, hogy szerinte átkeretezik a valóságot, a vádakat pedig rágalomnak tartja.

„Fontos a testnevelés, de nem ebben a formában” – Lannert Judit szerint nőtt a túlsúlyos gyerekek száma a heti öt tesióra bevezetése óta

„Célellentétes” lett a mindennapos testnevelés jelenlegi rendszere Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter szerint. Parlamenti bizottsági meghallgatásán arról beszélt, hogy bár a mozgás fontossága nem kérdés, a heti öt kötelező tesióra nem hozta meg a kívánt eredményeket, sőt a gyermekkori túlsúly problémája is súlyosbodott az elmúlt években.