Változott a KRESZ: itt ellenőrizhetitek ingyen, ismeritek-e az új szabályokat

Május 1-jén változtattak a KRESZ szabályain: a módosítás bevezette a gyermekszállító autóbusz fogalmát, minden olyan...

  • Eduline
MTI /Máthé Zoltán

Május 1-jén változtattak a KRESZ szabályain: a módosítás bevezette a gyermekszállító autóbusz fogalmát, minden olyan jármű ilyennek minősül, amelyen gyerekek és felnőtt kísérőik utaznak, és amelyet tábla és "gyermekszállítás" felirat jelöl. Párhuzamos közlekedésre alkalmatlan úton az ilyen buszok mellett tilos elhaladni az utasok be- és kiszállásának ideje alatt.

További újdonság, hogy a "gyermekek" táblával jelölt szakaszokon a kiegészítő táblán feltüntetett távolságon belül legfeljebb 30 km/órás sebességgel közlekedhetnek a gépkocsik. Szabálysértés esetén akár 150 ezer forintos pénzbírságot is lehet kapni.

A KRESZ változásai miatt újabb tanfolyamon természetesen nem kell részt venni, de érdemes tesztelni, tisztában vagytok-e a változó szabályokkal. A tanulovezeto.eu oldalon rövid, ingyenes tesztet találtok, amely azonnal értékeli a teljesítményeteket.

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Bécsben marad a CEU campusa

Hiába a politikai fordulat és az egyetemi autonómia helyreállításának ígérete, a Közép-európai Egyetem (CEU) nem tervezi campusának visszaköltöztetését Budapestre.

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.