Nagy bajba kerülhetnek a fiatal munkavállalók, de nem tudnak mit tenni

Tudják, hogy bajban lesznek, de egyelőre nem lépnek.

  • Eduline
Shutterstock

A CLB biztosírási alkuszcég felmérése szerint a fiatalok többsége úgy véli, idős korára nem lesz tisztességes nyugdíja.

A felmérés szerint a fiatalok nem tudják, hogy a fejlettebb országokban sem sokkal jobb az állami nyugdíjellárás mértéke, mint nálunk. Nagy-Britanniában például átlag 150 ezer forint ez az összeg, bár tény, hogy az ott dolgozók könnyebben tehetnek félre nyugdíjszámlájukra életük során, mint a magyarok.

Magyarországon az állam átlagosan 120 ezer forintot tud biztosítani egy idős embernek havonta.

A CLB szerint mindezek ellenére - bár a húszas éveikben járó munkavállalók tisztában vannak azzal, hogy nem lesz elég nyugdíjuk - nem raknak félre, nem fizetnek nyugdíjbiztosítást, ahogy nyugdíj-előtakarékossági számlát sem nagyon nyitnak. A felmérés szerint inkább lakásvásárlásra spórolnak.

Persze valószínűleg többen gondoskodnának a nyugdíjukról már pályakezdőként is, ha ehhez megfelelően magas lenne az átlagbér.

(MNO)

 

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.