Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Százezer felnőtt tanulhat ingyen idegen nyelveket vagy informatikát - jelentette be kedden a Közigazgatási és...

Százezer felnőtt tanulhat ingyen idegen nyelveket vagy informatikát - jelentette be kedden a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal elnöke. A képzéseken 18 évnél idősebbek vehetnek részt, akik nem állnak középiskolával vagy felsőoktatási intézménnyel tanulói-hallgatói jogviszonyban, nem tanulnak hazai vagy európai uniós forrásból támogatott idegen nyelvi vagy informatikai tanfolyamon. Hogyan szerezhettek OKJ-s végzettséget ingyen? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
Előnyben vannak azok, akik hátrányos helyzetű településen élnek vagy 45 éven felüliek. A támogatás maximális összege 90 ezer forint - a tanfolyamok résztvevőinek önrészt kell fizetniük, amely a képzési díj összegének 5 százaléka (a hátrányos helyzetű településeken élőknek 2 százalékot kell fizetniük). Az ingyenes képzésekről további részleteket itt olvashattok.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.