Egy sakktábla, ami miatt te is fogni fogod a fejed - meg tudod oldani a feladványt?

Most egy igazán bonyolult feladattal jöttünk. Ti meg tudjátok oldani?

  • Eduline

Kék-sárga dominóink vannak és adott egy 8 × 8-as sakktábla, melynek egy átlójának két végpontját elhagyjuk - a két kivett elem ugyanolyan színű. Lefedhető-e a maradék tábla (hézagmentesen és átfedések nélkül) a 31 dominóval? Mely mezők elhagyása esetén végezhető el a lefedés?

Három villanykapcsoló, ami kiverte nálunk a biztosítékot

Zseniális fejtörő: hol lehet a kocsi?

Einstein "vicces" fejtörője

Egy számsor, amin elgondolkodsz: de mi lehet a megoldás?

Diploma? Ugyan már! Egy újabb feladat, ami jobban megy az ovisoknak

Hozzászólások

„A gólyatábor nem egy teljesítményteszt” – miért megyünk bele olyan dolgokba is, amelyeket valójában nem akarunk?

A gólyatábor egyszerre lehet az egyetemi évek izgalmas kezdete és komoly lelki próbatétel. Hol ér véget a komfortzónából való kilépés, és hol kezdődik a személyes határok átlépése? Miért megy bele valaki egy megalázó feladatba csak azért, mert mindenki más is megcsinálja, és miért élnek tovább évről évre a durva beavatási rítusok? A témáról Karkecz Virág pszichológussal beszélgettünk.

Túlzsúfolt óvodai csoportok, vitatott iskolaérettségi szabályok és növekvő adminisztráció: közös szakmai tervezettel állt elő a PSZ és a PDSZ

A két pedagógus-szakszervezet szerint sürgős, rendszerszintű változtatásokra van szükség az óvodai nevelésben, ezért közös szakmai tervezetben foglalták össze, hogyan változtatnának többek között a szakember-ellátottságon, a dolgozók bérezésén és munkakörülményein, az SNI-s és BTMN-es gyerekek ellátásán, valamint az óvodák finanszírozásán.