Érettségi 2026: az összes tavalyi feladatlap és megoldás egy helyen
Rohamosan közeleg az érettségi, ezért összegyűjtöttük az összes tavalyi feladatlapot és megoldást, hogy neked már ne kelljen keresgélni a gyakorláshoz.
Hány órát, illetve kilométert kell vezetnetek a B kategóriás jogosítvány megszerzéséhez? Hány éves kortól jelentkezhettek a KRESZ-tanfolyamra? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

Most szeretnék jelentkezni KRESZ-tanfolyamra. Azt hallottam, hogy változtak a szabályok. Igaz ez?
Egy augusztus 15-én életbe lépett rendeletmódosítás miatt a B kategóriás gyakorlati tanfolyamon az eddigi kötelező 30 óra mellett már az is feltétel, hogy minimum 580 kilométert vezessetek.
Változás az is, hogy leghamarabb 16 és fél éves korban lehet beiratkozni KRESZ-tanfolyamra, a vizsga előtt pedig be kell mutatni az orvosi alkalmasságot igazoló bizonylatot a közlekedési hatóságnak.
Mennyibe kerül a jogosítvány megszerzése? Erről itt olvashattok.
Rohamosan közeleg az érettségi, ezért összegyűjtöttük az összes tavalyi feladatlapot és megoldást, hogy neked már ne kelljen keresgélni a gyakorláshoz.
Mutatjuk, mikor jár a maximális 500 pont a sportolóknak, és milyen egyéb feltételeknek kell megfelelniük.
Tavaly még senki sem jelölte meg első helyen a kémia-fizika szakpárt az egyetemi felvételin, idén azonban már hárman is beírták az első helyre. Azonban továbbra sem éri el az ötvenet azoknak a száma, akik első helyen jelentkeztek kémia osztatlan tanári szakra.
@eduline.hu Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles
♬ original sound - eduline.hu
A felsőoktatásban dolgozók fizetésének rendezése és az egyetemek autonómiájának visszaállítása - többek között ezek is szerepelnek a TISZA oktatási programjában. Mutatjuk a részleteket.
Az elmúlt tíz évben több 50 százalékkal nőtt a súlyos tanulási zavarral küzdő diákok száma.
Március 24-én vonultak utcára portugál egyetemisták: több száz hallgató tüntetett Lisszabon belvárosában, hogy az egyre súlyosabb lakhatási válságra, a tandíjakra és a szociális támogatások hiányosságaira hívják fel a figyelmet.