Itt találjátok az összes "alapszakmát", érettségi után is lehet jelentkezni ilyen képzésekre

Nem sikerült bekerülni egyetemre, főiskolára, vagy idén nem is jelentkeztetek a felsőoktatásba? Ha inkább a szakmát szereznétek, a következő listát érdemes megnézni.

  • Eduline

Itt találjátok az alapszakmák teljes listáját – ezeket érettségi után is csak szakképző iskolákban vagy technikumokban szerezhetitek meg, a korábbi OKJ-s rendszer ugyanis már megszűnt.

A képzés persze nem olyan hosszú, mint azok számára, akik az általános iskola után kezdik el a szakmatanulást – mivel már van érettségitek, értelemszerűen a közismereti tárgyak kimaradnak.

A szakmalistában nem csak a különböző szakmák leírását találjátok meg, hanem azt is, milyen iskolákban indítják az adott képzést. 

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.