Megvan, ki lesz a Tisza oktatási minisztere
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Jó esetben akár 30 pontot is kaphattok a felvételin, ha jó eredményt értek el a versenyen.
A Magyar Közgazdasági Társaság a 2025-26-os tanévben is megrendezi a Közgazdasági Diákolimpiát, melyre a középfokú oktatási intézményekben tanuló diákok jelentkezését várják.
A verseny 2026. február 16. és 20. között egy írásbeli, online fordulóval kezdődik, március végén pedig az első forduló legjobbjai egy kétfordulós – írásbeli és szóbeli – országos döntőben mérik össze közgazdasági tudásukat Budapesten.
Ezt követően az országos döntő legeredményesebb diákjai 2026. augusztus 10. és 14. között egy angol nyelvű nemzetközi döntőben szerepelhetnek Görögországban.
Itt tudjátok megnézni, milyen programok lesznek az Educatio Kiállításon
Pluszpont a felvételin
Az országos és a nemzetközi döntő legjobbjai nyereményt is kapnak, azonban ami érdekes lehet a felsőoktatásba felvételizők számára, hogy számos magyar egyetem gazdasági karán a Közgazdasági Diákolimpia nemzetközi döntőjében elért 1–3. helyezés többletpontokat ér a felvételi során:
A versenyről további információkat itt találhattok, regisztrálni pedig ide kattintva lehet.
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Történelem az irodalomban, költői hitvallás Babits költészetében – többek között ilyen témák is szerepeltek az érettségin magyarból az esszék között az elmúlt években. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a magyarérettségi pontozásáról, a műértelmezésről és az esszéfeladatról.
A tankerületi rendszer felszámolásától az önálló oktatási minisztériumon át az egyetemi autonómia visszaállításáig radikális változásokat ígér a Tisza Párt. A kérdés már csak az, hogy ezekből mi valósulhat meg rövid időn belül, és melyik az, ami inkább hosszabb távú projekt.
Szalai Zoltán ma állománygyűlést hívott össze, mert sok dolgozó érdeklődött, hogy mi lesz az intézmény sorsa a választás után. Azt mondta, folytatják a munkát, nem terveznek leépítéseket, és mindenkit arra kért, dolgozzanak tovább a megszokott módon.
Az alsó tagozat végén a diákok mintegy 45 százaléka nem éri el a második képességszintet, vagyis lényegében funkcionális analfabéta a 2025-ös kompetenciamérés eredményei szerint.
„Egy perc alatt megoldjuk” – így nyilatkozott Magyar Péter februárban arról, hogy a magyar egyetemisták újra kaphassanak Erasmus-ösztöndíjat. Ezzel a magyar felsőoktatás egyik legégetőbb kérdését oldanák meg.
Tavaly a 71 ezer vizsgázóból több mint 500-an nem mentek át, közülük sokan a szóbelin nulláztak, de olyan is akadt, aki jó írásbeli eredmény ellenére bukott meg.