Franciából vagy filozófiából vizsgáztatok? Mutatjuk a hivatalos megoldásokat

Szerda reggel franciából, délután filozófiából vizsgáztak azok az érettségizők, akik ezek valamelyikét választották ötödik vizsgatárgyként. Az OH már közzétette a hivatalos megoldásokat, mutatjuk őket mi is.

  • Székács Linda

A középszintű franciaérettségi megoldásait itt láthatjátok:

Az emelt szintű feladatlapokat pedig itt:

Magát a feladatsort itt nézhetitek meg:

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu