Egy csütörtök, amit sokan várnak: megvan, mikor derülnek ki az egyetemi felvételi ponthatárai

Még javában tartanak az írásbeli érettségik, amiket - két év után először - a szóbelik követnek majd. De mikor derül ki, hogy melyik egyetemen tanulhattok szeptembertől? Itt a válasz.

  • Csik Veronika

Az írásbeli érettségi május 23-án zárul az olasszal, ezt a szóbelik követik majd. Az emelt szintű szóbelik 2022. június 1-9. között lesznek, középszinten pedig június 13-24. között vizsgázhattok. Ez után mindenki megkapja az érettségi pontjait és kezdődhet a nagy matek a felvételiben.

Ponthatárok, a felvételi eredmények várhatóan 2022. július 21-én, csütörtökön este derülnek ki.

Addig azonban (az érettségik mellett) sok felvételizőnek külön vizsgája is lesz - ezekről itt írtunk -, illetve minden egyetemre jelentkezőre vonatkozik az ügyintézési időszak, amiről bővebben itt olvashattok.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.