"Ez normális?" - kiverte a biztosítékot az érettségi nélküli felvételi ötlete

Megosztotta az eduline olvasóit a felsőoktatási államtitkár legújabb ötlete, mely szerint a szakiskolások érettségi nélkül is bekerülhetnének a felsőoktatásba. Palkovics László szerint külföldön is van erre példa, ott az adott technológiáról tanulnak többet a diákok. Az olvasói kommentekből válogattunk - várjuk a ti véleményeteket is.

  • Eduline
Fazekas István

Szerintem a szakmunkásnak is van lehetősége estin vagy levelezőn érettségizni, most is. Ne legyen kettős mérce, mert az felháborító. Ha kell a középszintű nyelvvizsga, akkor kelljen mindenkinek vagy senkinek. Ha emelt szintű érettségi kell, akkor mindenkinek vagy senkinek!

Aki gimnáziumba, szakközépiskolába járt, annak emelt szintű érettségi, középfokú nyelvvizsga szükséges a felvételihez, aki meg szakmunkásképzőbe, annak semmi se kell? (Ott ugyanis nincs érettségi és nyelvtanítás). Ez normális?

Támogatom az ötletet! Csomó hülye, értelmetlen dolgon kellett átrágnom magam négy éven át csak azért, hogy bekerüljek arra a szakra, amit szeretek, és amiben nagyon jó vagyok.

Emlékszem, a 70-es években volt hasonló próbálkozás. Nyolc általános után két év alatt esti érettségi, majd gyorstalpaló főiskola. Na, szenvedtek is! Tanárok, diákok egyaránt. A legkitartóbbak valahogy elvégezték, belőlük lettek a káderek, vagyis legalábbis megbízható elvtársak. Bizony sok esetben kiderült, hogy tudásuk nem alapos. Hogyan is lehetne?

Majd matekból az első félévben kibuknak,

mert kimaradt négy év…

A tervről itt olvashatjátok el részletes beszámolónkat.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Készül a jogszabály: újra a szülők és az óvodapedagógusok dönthetnek az iskolaérettségről

A 2027/2028-as tanévtől jelentősen átalakulhat az iskolaérettségről szóló döntés rendszere. Az oktatási tárca azt közölte, hogy készül egy jogszabálytervezet, amely szerint ismét nagyobb szerepet kaphatnak a szülők és az óvodapedagógusok. Ha ők egyetértenek abban, hogy a gyerek iskolaérett, nem az Oktatási Hivatalnak kell döntenie a kérdésben.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Vitézy Dávid: „Újjáélesztjük a budapesti Diákváros projektjét, a régi terveket felülvizsgáljuk”

Újraindítanák a budapesti Diákváros korábban leállított projektjét – jelentette be Vitézy Dávid. A fejlesztéshez tartozó területek és a korábban elkészült tervek augusztus végére a Közlekedési és Beruházási Minisztériumhoz kerülnek. A régi terveket az eltelt évek miatt felülvizsgálják, de továbbra is egy lakó- és kollégiumi funkciókat ötvöző városnegyed kialakítása a cél.