Ennyit kell fizetnetek, ha több szakra jelentkeztek a keresztféléves felvételin

Fontos információk a keresztféléves képzésekről: mennyit kell fizetni, ha több helyet szeretnétek megjelölni? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

  • Eduline
pixabay.com

Kell fizetni a jelentkezésért, ha keresztféléves képzésre szeretnék felvételizni?

Hány helyet lehet ingyen megjelölni?

A jelentkezés ingyenes, ahogy a tavaszi időszakban is, azonban ha többet helyet szeretnétek megjelölni, akkor azért fizetnetek kell.

A felvételin legfeljebb 6 jelentkezési hely jelölhető meg: 3 díjmentesen, másik 3 pedig képzési helyenként 2 000 forint kiegészítő díjért. Ha valaki ugyanazon intézmény ugyanazon szakának ugyanolyan képzési szintű, munkarendű, képzési nyelvű, valamint helyű állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formájára is jelentkezik, akkor ezért nem kell kiegészítő díjat fizetnie, mert – bár az online felületen külön sorban kell feltüntetni a jelentkezéseket – a megjelölt két hely egynek számít - írja az Oktatási Hivatal.

Az esetleges kiegészítő eljárási díj befizetésének határideje a felvételi jelentkezési határidő, vagyis 2018. november 15.

Meddig lehet jelentkezni a keresztféléves felvételire?

Meddig lehet jelentkezni az idei keresztféléves felvételire? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk. Szeretnék februárban elkezdeni egy mesterszakot, ezért jelentkeznék a keresztféléves felvételire. Meddig adhatom le a jelentkezésemet? A keresztféléves felvételire 2018. november 15-én éjfélig lehet jelentkezni, míg a hitelesítés határideje november 20. A dokumentumok pótlásának határideje 2019. január 10., a ponthatárokat várhatóan 2019.

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.